AYANCIK AHŞAP AİLESİ OLARAK GELECEGE NEFES OLDUK

AYANCIK AHŞAP AİLESİ OLARAK GELECEGE NEFES OLDUK

AYANCIK AHŞAP AİLESİ OLARAK GELECEGE NEFES OLDUK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 11 Kasım her yıl 'Milli Ağaçlandırma Günü' olarak kutlanmasının uygun görüldüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın koordinasyonunda tüm kamu kurum ve kuruluşları ile gerçek ve tüzel kişilerin katılmasıyla saat 11.11'de başlayacak kampanyada yurt genelinde 11 milyon fidan dikilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Koordinasyonunu Tarım Bakanlığın üstlendiği ve 11 milyon 47 bin 430 fidan hedefiyle başlattığı kampanyaya, Türkiye'nin 81 ilinde yoğun ilgi gösterildi. Sahiplenilen fidan sayısı, 13 milyonu geçti.

'www.gelecegenefes.com' internet sitesinden 81 il üzerinden seçim yapılarak, orman bölge müdürlüklerince belirlenen 2 bin 23 dikim alanından 1'inde, toprakla buluşturulmak üzere fidan sahiplenildi.

İnternet sitesindeki verilere göre, 10 Kasım itibarıyla sahiplenilen fidan sayısının 13 milyon 539 bin 81 olduğu belirtildi. Sahiplenilen fidanlar, 'Mili Ağaçlandırma Günü' olan 11 Kasım Pazartesi saat 11.11'de tüm noktalarda eş zamanlı dikilmeye başlandı. Fidanların tamamının 3 saatte toprakla buluşturulması hedeflendi ve 11.11.2019 tarihinde tüm fidanlar belirlenen bölgelerde toprakla buluşturularak Geleceğe Nefes Projesi hayata geçmiş oldu.

Çevre duyarlılığına dikkat çekerek insanlığın geleceği oksijenin kaynağı Ormanların daha da geniş alanlara yayılması ve daha yeşil bir Türkiye için harekete geçen tüm kuruluşların kısa zamanlı büyük başarısı taktir edilmektedir. Bizde bu özel günde, geleceğe katkı ve daha yeşil bir gelecek adına AYANCIK AHŞAP ailesi olarak 222 Fidan Sahiplenme ile projeye destek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Sahiplenilen fidanlar TORİD İstanbul/ Çekmeköy Alemdağ ormanın da toprakla buluşturularak proje hayata geçirilmiştir.

Yine Ayancık Ahşap ailesi fertlerinden Mehmet Can ÖZDEMİR, vatani görevini komando olarak devam ettirdiği Kuzey Irak sınırında, GELECEĞE NEFES projesi kapsamında katılım sağlayarak bizleri gururlandırmıştır.

Yukarı Çık