AHŞABIN YAŞAM ALANLARIMIZDA ÖNEMİ

AHŞABIN YAŞAM ALANLARIMIZDA ÖNEMİ

AHŞABIN YAŞAM ALANLARIMIZDA ÖNEMİ

Ahşap, geçmişten günümüze kadar gelen en önemli malzemedir. Bu malzemenin kullanımındaki en önemli faktör; ahşap dokusunun başka hiçbir malzemede olamayacağı gibi hem evlere daha sıcak bir hava katması hem de son derece kullanışlı bir malzeme olmasından kaynaklanmaktadır.

Klasik dekorasyondan modern dekorasyona kadar her tarza uyum sağlayan ahşap mobilyaların zengin çeşitliliği, elbette biz iç mimarların vazgeçilmezidir.

Ahşap malzemesi aslında her ürün ve malzeme ile uyum sağlar. Önemli olan, nerede nasıl kullanacağımıza karar vermemiz. Mekânlarda kullanılan objeler, mobilyalar, hatta kumaşlar ile uyumlu ahşabı yakalamak önemlidir.

Ahşap Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yaşam alanımızı belirlerken doğru mobilya,ergonomi ve ihtiyaçlar önemlidir. Bu yüzden tarz ve kullanım alanı için bir  iç mimar yardımı ile mobilya ve malzemeleri seçmek her zaman daha doğru olur.Böylece hem sizin işiniz kolaylaşır hem de zaman kazanmış olursunuz.

Ahşabın Zemin, Duvar Ve Tavanlarda Kullanımı

Bu senenin modası olan duvar çıtalama sisteminde bence basit malzemeler yerine ahşap çıtalar kullanmalısınız. Çünkü hem duvarlarınız nefes alır hem de daha sağlıklı ve uzun ömürlü olurlar.ahsabin-yasam-alanlarimizda-onemi-1 Ahşabın Yaşam Alanlarımızda Önemi 

Bunun dışında bir duvarınızı bile ahşap malzeme ile kaplamak, yaşam alanınıza sıcak ve samimi bir görüntü katacaktır. Eğer eviniz küçük ise ahşap raf, ahşap kütüphane veya ahşap çerçeveler işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Ahşabın zemin kullanımında ise akıllara ilk gelen, parkeler ve rabıtalar olur. Özellikle ahşap parke seçenekleri çok fazla olup farklı renk ve dokulara sahiptir. Önemli olan, kullanacağımız yerde bütünlük ve kullanım kolaylığı sağlamasıdır.

Ahşap malzemesini sadece zemin ve duvarlarda kullanmak zorunda değiliz. Tavanda kullanılan ahşap malzemesi de mekâna son derece sıcak ve samimi bir görüntü sağlar.

Ahşap malzemesini tek başına kullanabileceğiniz gibi birçok malzeme ile beraber kombin de yapabilirsiniz. Örneğin; ahşap bir masa tablasını bronz veya metal ayaklar ile, ahşap bir yemek masasını mermer bir sehpa ile kombin yapabilirsiniz.

Unutmayalım ki, artık evler de daha sıcak ve samimi dekorasyonlara sahip olmaya başladı. Bunun başlıca nedeni de kullanılan ahşabın daha fazla ve farklı malzemeler ile kullanımı. Öncelerde dekore edilen evler, daha tablo gibi veya yapay iken; şu anda daha yaşanmışlık hissi yaratıyor.
Ahşap evinizden bahçe dekorasyonunuza kadar her noktada ferahlığı kusursuzca yansıtırken size daha sağlıklı bir yaşam olanağı sunmaktadır.

Yukarı Çık